Kontakt

Distriktsexpeditionen

DistriktsexpeditionenIOGT-NTO Dalarna
Ölandsgatan 10 A
791 60 Falun

Karta

Oftast är någon av rörelsens konsulenter på plats, men det kan vara bra att höra av sig innan för säkerhets skull om du vill besöka expeditionen och konsulenterna.

dalarna@iogt.se

Distriktskonsulenten

marie.hillner

Marie Hillner
marie.hillner@iogt.se
070-191 45 81

Distriktskonsulenten hjälper medlemmar, föreningar och allmänheten med sådant som rör IOGT-NTO Dalarna. Värvning, stöttning, information och mycket mer kan konsulenten hjälpa till med.

 

 

IOGT-NTO Dalarnas distriktsstyrelse

 

Ordförande: Gun Eriksson (Dala-Järna)

070-353 44 47 gune58@telia.com

 

Vice ordförande: Kent Wiklund (Falun)

070-328 52 86 kent.e.wiklund@gmail.com

 

Kassör: Jesper Ekstrand (Falun)

070-263 43 75   jesper@level15.se

 

Sekreterare: Ulla-Kari Pontèn

ulla-kari@ponten.se

 

Studieledare: Anita Ekman (Hedemora)

070-215 36 93, anita.ekman@telia.com

 

Ledamot:

Ledamot: Christer Juhlin (Mora),
070-357 14 65, christer.juhlin@outlook.com

 

Ledamot: Olle Andersson (Falun),
070-732 42 73, sivol2002@yahoo.se

 

Ledamot: Jannike Wåhlberg (Falun)

jannike.wahlberg@telia.com, 070-6888634, 023-24178

 

Ledamot: Reda Sahli (Hedemora)

073-8781184

 

Följ oss på Facebook

Gå med i Facebook-gruppen IOGT-NTO Dalarna för att ha koll på vad som händer i distriktet.

Länkar

UNF Dalarna

Ungdomens nykterhetsförbund.

Junis Dalarna

IOGT-NTO:s juniorförbund.

NBV Dalarna

Nykterhetsrörelsens studieförbund.

IOGT-NTO
Box 12825
Stockholm Sweden
08-672 60 00